Boko Haram dokonała masakry 200 osób

Do kolejnej tragedii na terenie Nigerii doszło pomiędzy czwartkiem a weekendem, kiedy oddziały Boko Haram zaatakowały społeczności lokalne na terenie Borno State. Ofiarami padło też wielu uczniów udających się na egzaminy. Ostrzelane zostało osiem busów.

Reklama

Większość napastników miała ubrane uniformy wojskowe, i mówiła w języku angielskim, zamiast Hausa i Kanuri, używanych na tym terenie. Ofiarami ataków z czwartku na piątek były lokalne wspólnoty Dikwa, Kala Balge, Gambulga i Gwoza.

Władze regionu, ubolewają na brak jakiejkolwiek interwencji wojska, pomimo próśb o wsparcie jakie zostały skierowane. "To co się wydarzyło w Borno, przekracza wszelkie rozumienie" - mówi miejscowy senator.

Napastnicy dokonali masakry przyjeżdżając w dwóch opancerzonych samochodach i siedmioma pickup-ami

Zaatakowali college nauczycielski w Dikwa, zabijając siedem osób, paląc szkolną bibliotekę i blok administracyjny. We wspólnocie Kala Balge zabito 60 osób, następnie w pozostałych trzech miastach dokonano rzezi 150 osób.

Szacuje się że od 2009 r. z rąk Boko Haram śmierć poniosło ponad 2 tys. osób. Niektóre z ofiar zostały ścięte. Boko Haram odpowiada za porwania, przymusowe konwersje na islam, palenie kościołów, zabójstwa policjantów i wysadzanie budynków użyteczności publicznej.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama