Islam, multikulti i lata ‘20

Kiedy w Europie zaczęła się moda na islam? Czy forsowana przez Brukselę tzw. różnorodność to nic innego jak nowa nazwa multikulti? I czy islam rzeczywiście jest przyszłością Wielkiej Brytanii?

Reklama

Między innymi na te pytania próbuje znaleźć odpowiedzi Jacek Dziedzina w artykule „Zróbmy sobie kalifat”, który ukazał się w nowym, 21 numerze tygodnika „Gość Niedzielny”.

W swoim tekście dziennikarz przypomina np. swoistą islamomanię, która opanowała Europę w dwudziestoleciu międzywojennym. Angielskie, francuskie czy niemieckie elity arystokratyczne i intelektualne „za objaw ‘najwyższego poziomu’ uważały przejście na islam, uczęszczanie do meczetu, wybór muzułmańskich imion, a nawet odpowiedni ubiór” – pisze Dziedzina.  

W artykule można także przeczytać o działalności indyjskiej grupy misyjnej Ahmadiyya, dzięki której w wielu europejskich stolicach wybudowano pierwsze meczety oraz o licznych urzędniczych absurdach (państwa które szczycą się swoją świeckością, jednocześnie… finansują budowy meczetów, czy szpitali muzułmańskich).

Więcej na ten temat w najnowszym „Gościu Niedzielnym”.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • marianna102
  21.05.2016 22:09
  A może trzeba by sięgnąć do czasów jeszcze dawniejszych niż lata dwudzieste ubiegłego wieku, mianowicie do epoki Oświecenia. To wtedy powstał dramat Lessinga "Natan Mędrzec", w którym Żyd jest mędrcem, mahometanin Saladyn mądrym i sprawiedliwym władcą, a templariusz, cóż, jako przedstawiciel chrześcijaństwa nie taki doskonały jak przedstawiciele innych religii. Przypomina mis się też program w niemieckiej telewizji z początku lat dziewięćdziesiątych, w którym to przedstawiciele islamu i chrześcijaństwa byli odpytywani w studio czy to aby nie religie przyczyniają się do wojen na świcie. Imam z wielką siłą i godnością dowodził, że nie, a chrześcijański teolog (zresztą z tych kontrowersyjnych) tłumaczył się pokornie. Cóż, cudze chwalicie i - pewnie je poznacie, aż za dobrze.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama