Niemcy: Małe zainteresowanie marszem muzułmanów przeciw terroryzmowi

Zaledwie kilkaset osób przyszło w sobotę na marsz muzułmanów przeciwko islamskiemu terroryzmowi w Kolonii na zachodzie Niemiec. Organizatorzy zapowiadali wcześniej udział 10 tys. osób. Największe niemieckie stowarzyszenie muzułmańskie DITIP odmówiło udziału.

Reklama

Inicjatorka marszu - badaczka islamu Lamya Kaddor powiedziała, że "nieobecność jest w przypadku pokojowego marszu dużym błędem". Jej wypowiedź przytoczyła telewizja WDR mająca siedzibę w Kolonii.

W Niemczech mieszka blisko 5 mln muzułmanów.

W apelu wzywającym do udziału w demonstracji jego autorzy podkreślili, że opór przeciwko terrorystom i fanatykom jest "szczególnym obowiązkiem" muzułmanów. "Nasza wiara jest (przez terrorystów) wykorzystywana, kalana, obrażana i wypaczana". Kaddor zapewniała, że większość muzułmanów odrzuca terroryzm i przemoc, tak jak wszyscy inni ludzie.

Idea marszu spotkała się z szerokim poparciem partii politycznych, związków zawodowych oraz organizacji społecznych i kościelnych. Apel podpisało 300 indywidualnych osób, w tym wielu polityków.

Oburzenie organizatorów wywołała decyzja Turecko-Islamskiej Unii Instytucji Religijnych (DITIB), która odmówiła udziału. W oświadczeniu wydanym przez tą największą niemiecką organizację reprezentującą muzułmanów w Niemczech napisano, że taki marsz podczas 22. dnia ramadanu przekracza możliwości fizyczne poszczących od rana do wieczora muzułmanów.

Zdaniem kierownictwa DITIP organizowanie marszów muzułmanów przeciwko terroryzmowi zawęża problem terroryzmu do muzułmanów i jest równoznaczne ze "stygmatyzowaniem" ich. DITIP zarzucił organizatorom szukanie "tanich efektów politycznych". DITIP dysponuje siecią imamów prowadzących modlitwy w blisko tysiącu meczetów na terenie Niemiec oraz licznymi szkołami. Jest kierowany przez władze Turcji.

 

«« | « | 1 | » | »»

Wybrane dla Ciebie

Zobacz

 • Gość
  18.06.2017 11:10
  I wszystko jasne. W Kolonii liczącej w 2007 - 120 000 muzułmanow, teraz pewnie kilka razy więcej, kilkaset osob jest przeciw terroryzmowi. Niemcy obudzcie się bo wkrótce będziecie kalifatem.
 • Cudzoziemka
  18.06.2017 16:39
  Ogladalam wczoraj politycznie poprawna informacje o tym "protescie" w wiadomosciach (NOS Journaal) telewizji holenderskiej. Ani slowa o bojkocie marszu przez DITIB i jego zalosnym uzasadnieniu, ani slowa o mizernej frekwencji w porownaniu do oczekiwan organizatorow i oczywiscie zadnych wnioskow... oprocz wyraznego przeslania, ze islam jest religia nade wszystko milujaca pokoj... Naprawde nie wiem, kto jeszcze w te bajke wierzy...
 • Gość
  18.06.2017 17:25
  "Pisze to jednak dlatego, że coraz bardziej dostrzegam jak tania dzisiaj jest nienawiść. Jak łatwo wejść na drogę wykluczania, naznaczania, automatycznego poniżania, traktowania wszystkich muzułmanów, jak innych, gorszych, na pewno niebezpiecznych." http://blog.gosc.pl/BlazejKmieciak/2017/06/06/amisze-i-muzulmanie
 • Gość
  18.06.2017 19:30
  Polska nie chce przyjąć także syryjskich chrześcijan więc się nie kompromitujcie z tymi wpisami.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama