Albania przykładem dobrych relacji z islamem

Potrzeba jasnego stanowiska w sprawie aktów przemocy popełnianych w imię religii.

Reklama

Albania może być przykładem dobrych relacji między chrześcijanami i muzułmanami – napisał kard. Jean-Louis Tauran w przesłaniu na obywające się w tym kraju spotkanie przedstawicieli europejskich episkopatów ds. relacji z islamem. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego przypomina, że prześladowania religijne, których doświadczyli ze strony albańskich komunistów wszyscy wierzący zbliżyły wyznawców obu religii. To również z tego powodu Albania została wybrana przez Papieża Franciszka jako cel jednej z pierwszych podróży apostolskich.

Kard. Tauran wskazuje na potrzebę przezwyciężenia stereotypów i uprzedzeń względem islamu. Podkreśla jednak zarazem, że konieczne jest, aby zarówno zwierzchnicy islamscy, jak i poszczególni muzułmanie zajmowali jasne stanowisko w sprawie aktów przemocy popełnianych w imię religii.

«« | « | 1 | » | »»
 • abwin
  10.02.2018 13:54
  26.01.2016. Mufti Tomasz Miśkiewicz reprezentujący polskich Tatarów mówi: Muzułmanie porzucicie przemoc. Szkoda, że 6 innych muzułmańskich organizacji w Polsce nie zdobyło się na podobny apel. Taki apel zwierzchników organizacji muzułmańskich w Albanii byłby bardzo wskazany dla pokojowego współżycia różnych religii w Albanii.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama