Ściąć głowy chrześcijanom

Ścięcie głowy – wprowadzenia w Indiach takiej kary za nawracanie z hinduizmu na chrześcijaństwo domaga się sekretarz generalny ekstremistycznego ruchu hinduistycznego Vishwa Hindu Parishad. Jednocześnie Praveen Togadia chce wprowadzenia takich zmian w konstytucji, by zakazywała ona przechodzenia z hinduizmu na inne religie.

Choć pomysł wydaje się niedorzeczny i na całe szczęście niemożliwy do wprowadzenia w życie, to i tak budzi poważne obawy wyznawców Chrystusa. Radykalne idee Praveena Togadii w przeszłości bowiem niejednokrotnie doprowadziły do antychrześcijańskiej przemocy.

„Ta kampania nienawiści będzie prowokować napięcia społeczne” – zauważa Sajan George. Przewodniczący Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan przypomina, że to właśnie z inicjatywy kierowanego przez Togadię ruchu w wielu indyjskich stanach wprowadzono tak zwaną ustawę o konwersjach.

Celem tych działań jest uczynienie z Indii państwa wyłącznie hinduistycznego i odebranie ludziom prawa do decyzji o tym, jaką religię chcą wyznawać.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.