Ściąć głowy chrześcijanom

Ścięcie głowy – wprowadzenia w Indiach takiej kary za nawracanie z hinduizmu na chrześcijaństwo domaga się sekretarz generalny ekstremistycznego ruchu hinduistycznego Vishwa Hindu Parishad. Jednocześnie Praveen Togadia chce wprowadzenia takich zmian w konstytucji, by zakazywała ona przechodzenia z hinduizmu na inne religie.

Choć pomysł wydaje się niedorzeczny i na całe szczęście niemożliwy do wprowadzenia w życie, to i tak budzi poważne obawy wyznawców Chrystusa. Radykalne idee Praveena Togadii w przeszłości bowiem niejednokrotnie doprowadziły do antychrześcijańskiej przemocy.

„Ta kampania nienawiści będzie prowokować napięcia społeczne” – zauważa Sajan George. Przewodniczący Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan przypomina, że to właśnie z inicjatywy kierowanego przez Togadię ruchu w wielu indyjskich stanach wprowadzono tak zwaną ustawę o konwersjach.

Celem tych działań jest uczynienie z Indii państwa wyłącznie hinduistycznego i odebranie ludziom prawa do decyzji o tym, jaką religię chcą wyznawać.

«« | « | 1 | » | »»