Patriarcha po stronie przemian

Łaciński patriarcha Jerozolimy Fuad Tual (Fouad Twal) - najwyższy rangą katolicki duchowny w Ziemi Świętej - wyraził w środę zaniepokojenie losem chrześcijan w związku ze wstrząsami na Bliskim Wschodzie, ale poparł zachodzące tam przemiany.

W dorocznym wystąpieniu przed Bożym Narodzeniem arcybiskup Tual podkreślił w Jerozolimie, że wspiera zachodzące przemiany wolnościowe i demokratyczne i wezwał chrześcijan do uczestnictwa w tych ruchach.

Powiedział, że modli się o to, by władze "zapewniły ochronę" mniejszościom w tym regionie.

Agencja Associated Press przypomina, że po obaleniu w lutym prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka dochodzi w tym kraju do podpalania kościołów i atakowania Koptów przez ekstremistów muzułmańskich. Jest to największa w Egipcie fala przemocy wobec chrześcijan od kilkudziesięciu lat.

Łaciński Patriarchat Jerozolimy obejmuje Izrael, Autonomię Palestyńską, Cypr i Jordanię. Fuad Tual jest Palestyńczykiem i obywatelem Jordanii. Liczbę katolików na tym obszarze szacuje się na 70 tys.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • RolaLukasz
  21.12.2011 16:19
  RolaLukasz
  To czego dowiedziałem się z nowej książki prof. Czesława Bartnika „Kamienie wołać będą” przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Publicystyka w światowym wydaniu! Ta pozycja, wydana nakładem wydawnictwa JUT, łączy i wyjaśnia rzeczywistość w której żyje dzisiejszy Polak. To co otrzymałem było, jak na tego autora przystało, bezkompromisowe a wybór tematów na które wypowiada się prof. Bartnik gwarantuje, że nie można tej książki nie zauważyć!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.