Azjatycki dialog kultur

Dialogowi chrześcijaństwa z różnorodnymi kulturami obecnymi w Azji poświęcone było spotkanie zorganizowane w Bangkoku przez Federację Azjatyckich Konferencji Biskupich (FABC).

  joestump / CC 2.0 Bangkok
Zastanawiano się m.in. nad tym, co na płaszczyźnie kulturowej należy zrobić, by nie dochodziło do przemocy wymierzonej w chrześcijan i przedstawicieli innych mniejszości religijnych. Mówiono także o kryzysie gospodarczym, korupcji i o konieczności przeszczepiania chrześcijańskich wartości do miejscowej kultury.

Hasłem tajlandzkiego spotkania były słowa: „Dialog między kulturami Azji”. Wzięli w nim udział przedstawiciele 10 krajów tego kontynentu oraz badacze kultury i religii z Europy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.