Dwa lata więzienia dla islamskiego ekstremisty

Rzecznik islamistycznej belgijskiej organizacji "Sharia4Belgium" został w piątek skazany przez sąd w Antwerpii na dwa lata więzienia za podżeganie do nienawiści wobec niemuzułmanów. Dodatkowo sąd orzekł wobec 29-letniego mężczyzny grzywnę wysokości 500 euro.

Rzecznika "Sharia4Belgium" (anglojęzyczna nazwa sugeruje wprowadzenie w Belgii prawa islamskiego) uznano za winnego nawoływania w nagraniach wideo do przemocy przeciwko niemuzułmanom i zlikwidowania demokracji. Skazano go też za to, że napastował rodzinę jednego z belgijskich deputowanych, a gdy ów deputowany zmarł na raka w wieku 38 lat, nazwał jego śmierć "sprawiedliwą karą boską".

Rzecznik "Sharia4Belgium" był już wielokrotnie karany za kradzieże, pomówienia, groźby i łamanie ustawy o walce z rasizmem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.