Dialogi psychologii z religią

O psychologii, religii i ich wzajemnym oddziaływaniu rozmawiają dziś (6 marca) specjaliści na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Trwa tam ogólnopolska, interdyscyplinarna konferencja naukowa „Dialogi psychologii z religią”. Swoje wystąpienia przedstawili m.in. psychiatra oraz egzorcysta diecezjalny.

- Musimy całościowo podchodzić do człowieka - zaznacza Bożena Szymik-Iwanecka, lekarz psychiatra.

Sesja ma charakter otwarty, została zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Psychologów.

«« | « | 1 | » | »»
  • owieczka
    06.03.2012 18:14
    Wysłuchałam z zainteresowaniem tego wykładu. Szczególnie utkwiło mi w pamięci stwierdzenie ks.Wolińskiego, diecezjalnego egzorcysty, że kinezjologia edukacyjna oraz techniki umysłowe np.metoda Silvy mogą być ukrytymi zagrożeniami duchowymi. Przez myśl mi nie przeszło, że takie ostrzeżenie może paść w murach mojej starej uczelni, wobec studentów psychologii. Dawniej byłoby to nie do pomyślenia.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.