Aborcja, bo dziewczynka

Indie: Władze stanu Maharasztra sprawdzają, czy aborcjoniści zabijają nienarodzonych ze względu na płeć.

Policja bada, czy w indyjskim stanie Maharasztra nie dochodzi do celowej aborcji dziewczynek. Specjalne jednostki mają przeszukać przychodnie i apteki pod kątem posiadania nielegalnych narzędzi i środków aborcyjnych. Ponadto sprawdza się, czy środki wczesnoporonne nie były sprzedawane kobietom, które wcześniej poddały się badaniu USG.

Jak pisze gazeta „The Hindu”, w stanie Maharasztra dochodzi do zadziwiającego spadku urodzeń dziewczynek. O ile w 2001 roku na 1000 urodzonych chłopców przypadało 913 dziewczynek, o tyle rok temu już tylko 883.

Nie jest tajemnicą, iż w Indiach dochodzi do aborcji ze względu na płeć. W tamtejszej kulturze bardziej „opłaca” się mieć syna: córce trzeba zapewnić posag, w dodatku po ślubie opuszcza ona rodziców i wiąże się blisko z rodziną męża. Przeciwko procederowi protestują zgodnie organizacje chrześcijańskie i feministki.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.