Sudan: Konfiskata trzech szkół katolickich

Władze w Chartumie skonfiskowały budynki trzech szkół katolickich.

Natomiast dzięki czujności sudańskich katolików nie doszło do przejęcia budynku ich kościoła – informuje tamtejsza stacja radiowa Catholic Radio Network (CRN). Źródła kościelne w tym afrykańskim kraju potwierdziły, że okupowane są dwie szkoły w Mayo i jedna w Omdurmanie. Nie sprecyzowano jednak, czy były one używane. Czwartą konfiskatę powstrzymała grupa katolików, którzy zdążyli zorganizować okupację lokalnego kościoła.

W stolicy Sudanu brakuje budynków służących edukacji. Z drugiej strony trwają wydalenia studentów z Sudanu Południowego. Władze kościelne w Chartumie zwróciły się już do sądu o zwrot skonfiskowanych budynków.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.