Mnisi poker

Południowokoreański sąd skazał na kary grzywny dwóch buddyjskich mnichów, którzy grali w pokera na pieniądze, co jest zabronione w Korei Południowej - poinformowano wczoraj. Mnisi-hazardziści muszą zapłacić po 2 mln wonów (1,4 tys. euro).

Sprawa wyszła na jaw po ujawnieniu filmu wideo, na którym grupa ośmiu mnichów gra w pokera o duże stawki. Kamerę zainstalowano w kwietniu w pokoju hotelowym w regionie Jangseong w południowej części kraju.

Przedstawiciel seulskiego sądu powiedział, że skazani mnisi i tak zostali potraktowani łagodnie ze względu na to, że okazali skruchę.

Kara nie ominęła również mnicha, który sporządził nagranie, i pomagającego mu inżyniera - zostali oni skazani na więzienie w zawieszeniu za włamanie do hotelowego pokoju i uszkodzenie go w czasie próby montażu kamery... Ośmiu mnichów najprawdopodobniej piło także alkohol i paliło. W związku ze skandalem ze sprawowania funkcji zrezygnowało kilku przełożonych z buddyjskiej szkoły Chogye, do której należy 10 milionów Koreańczyków z Południa.

Gry hazardowe są w Korei Południowej zakazane. Wyjątek stanowią ściśle wydzielone strefy jak kasyna dla zagranicznych turystów.

«« | « | 1 | » | »»