Mali: Islamiści przerwali łączność

Islamscy radykałowie przerwali we wtorek wszelką łączność z opanowanym przez siebie miastem Gao na północy Mali. Według miejscowych źródeł ma to uniemożliwić przekazywanie informacji wojskom malijskim i francuskim.

"Przerwali łączność oskarżając mieszkańców (miasta) o przekazywanie informacji wojskowym" - powiedział jeden z mieszkańców Gao odległego o 1200 km na północy wschód od stolicy kraju Bamako, z którym udało się połączyć agencji AFP za pośrednictwem telefonu satelitarnego.

Według niego zablokowane są telefony stacjonarne i komórkowe.

Pozycje islamistów w centrum Gao i na przedmieściach były celem ataków lotnictwa francuskiego, które zniszczyło m. in. obozy szkoleniowe i składy amunicji. Miasto zostało opanowane przez islamistów już ponad 9 miesięcy temu.

We wtorek wojska francuskie interweniujące w Mali w wojnie z islamistami po raz pierwszy weszły do działań bojowych na ziemi. Celem tych działań jest odbicie z rąk islamistów miasta Diabali odległego o 400 km od Bamako.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.