Na prywatnych audiencjach Papież przyjął prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kard. Fernando Filoniego, kard. Jamesa Michaela Harveya, archiprezbitera Bazyliki św. Pawła za Murami, którą Franciszek odwiedzi 14 kwietnia, a także przewodniczącego Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych, abp. Piero Mariniego.
Tę ostatnią audiencję należy wiązać z roboczym spotkaniem w Watykanie w ramach przygotowań do 51. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Odbędzie się on w 2016 r. w Cebu na Filipinach.
W spotkaniu wziął udział m.in. arcybiskup tego miasta Jose Palma, który jednocześnie kieruje filipińskim episkopatem. Jego wizyta w Rzymie miała też na celu zwrócenie uwagi na konflikt Filipin z Malezją w sprawie samozwańczego „sułtanatu Sulu” utworzonego przez filipińskich muzułmanów na malezyjskiej części wyspy Borneo. Krwawe rozprawienie się malezyjskich sił bezpieczeństwa z „najeźdźcami” spowodowało napięcie między obu krajami.
Jak stwierdził abp Palma, konflikt nie ma charakteru religijnego, a na jego pokojowym rozwiązaniu powinno zależeć zarówno chrześcijanom, jak i muzułmanom. Stąd jego inicjatywa, by sprawą zainteresować Watykan na prośbę samozwańczego „sułtana Sulu” Jamalula Kirama III.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?