Warszawa: Dzwony i modlitwa o pojednanie

Przed pomnikiem Bohaterów Getta na stołecznym Muranowie odbyły się główne uroczystości 70. rocznicy wybuchu powstania w getcie.

Zgodnie z zaleceniem kard. Kazimierza Nycza, dla upamiętnienia wydarzeń sprzed 70. lat o godz. 10.00 w kościołach archidiecezji biły dzwony. Jak podkreślił metropolita warszawski w rozmowie z Radiem Watykańskim, „trzeba się zastanawiać przy tej okazji, jakie są przyczyny tego, co się wydarzyło 70 lat temu. Także dlatego, żebyśmy byli bardzo wrażliwi i bardzo przygotowani na walkę z tym wszystkim, co może także dzisiaj ludzi dzieli, aby, nie daj Boże, nigdy takie wydarzenia się nie powtórzyły” – dodał stołeczny arcybiskup.

Metropolita polecił, aby na terenie archidiecezji warszawskiej do modlitwy wiernych dołączyć wezwanie za ofiary Powstania, aby ich bohaterstwo i cierpienie nie poszły na marne, lecz przyniosły dobre owoce trwałego pojednania między ludźmi, narodami i religiami.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.