Kościół przeciw mordom rytualnym

Do zwalczania krwawych praktyk magicznych wzywa Kościół katolicki w Gabonie. Na terenie całego kraju obędą się 11 maja procesje, których celem jest uwrażliwienie społeczeństwa i władz na narastający problem mordów rytualnych.

Decyzja zapadła podczas nadzwyczajnego posiedzenia tamtejszego episkopatu.

Gabon, obok Nigerii czy Kamerunu, to kolejny afrykański kraj, w którym nadal działają czarownicy i popełniane są rytualne zabójstwa. Krew i organy ofiar wykorzystuje się w praktykach magicznych mających zapewnić powodzenie i bogactwo.

Według ostatniego raportu Stowarzyszenia na Rzecz Zwalczania Mordów Rytualnych (Association de Lutte Contre les Crimes Rituels) w 2010 r. odnotowano w Gabonie 34 takie przypadki. Natomiast w 2011 r. ich liczba zwiększyła się niemal dwukrotnie, dochodząc już do 62. Te niepokojące statystyki dotyczą tylko 4 z 9 prowincji tego afrykańskiego kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.