Słynny aktor: Jestem Żydem kochającym papieża

Wielkie uznanie dla osobowości papieża Franciszka wyraził na swym blogu znany holywoodzki aktor, już niemal stuletni Kirk Douglas.

Douglas zastrzega, że choć wyznaje judaizm, to nigdy nie był zbyt religijny. Jego zdaniem papież Franciszek "jest dobry dla wszystkich religii, bo jest osobą pokorną, utożsamiającą się z ubogimi". Przypomina, że w swym orędziu na Światowy Dzień Pokoju Ojciec Święty zachęcił wszystkich do poszukiwania pokoju oraz budowania społeczeństwa autentycznie bardziej sprawiedliwego i zjednoczonego. "Jest on człowiekiem, który pragnie, byśmy się nawzajem rozumieli, niezależnie od dzielących nas różnic i pomagali sobie nawzajem i to jest istotą tego, czym powinna być każda religia" - uważa Kirk Douglas.

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  10.01.2014 14:14
  Żydzi nie są ochrzczeni, więc nie mogą być zbawieni.
  Pan Jezus Chrystus: I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Mk 16. 15-16
 • aaa
  10.01.2014 15:34
  Te wszystkie teorie o polskich i rosyjskich Żydach niby Semitach. Za młodu pan Douglas/Demski urodzony w Homlu był urodziwy w stylu Olbrychskiego, Himilsbacha ewentualnie Wojciecha Pszoniaka. Na pewno nie jak grzeszył urodą bliskowschodniego patriarchy.
 • _jasiek
  10.01.2014 19:55
  Aktualny stryjeczny teść Olbrychskiego ... Ciekawe jak ten kabotyn na to zareaguje?
 • czytelnik
  12.01.2014 13:49
  Przyjemnie dowiedzieć się, że ulubiony aktor mojego dzieciństwa (np. sławny w roli w filmie "Długie łodzie wikingów"itd.)wyraża mądrość stosowną do wieku.
  On poklasku nie musi już szukać, mówi więc to, co naprawdę uważa.Szanuje ludzi prawdziwie wierzących i uczciwych, a do takich przecież zalicza się papież Franciszek.
  Błogosławieństwo Boże nad nim się objawia.
  Ludzie tęsknią do autentyzmu życia w prawdzie i miłości. Jeśli dają świadectwo życia inni ich prędko znajdą i szczerze zaakceptują.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.