Rabini u papieża

Papież Franciszek przyjął na audiencji w Domu św. Marty delegację piętnastu rabinów z jego ojczystej Argentyny.

Przewodniczący Stowarzyszenia Izraelitów Argentyńskich Julio Schlosser jeszcze przed spotkaniem oznajmił, że jego tematem będą problemy dialogu międzyreligijnego oraz „szereg innych spraw, które pojawią się w rozmowach, tak jak to robiliśmy zawsze z kard. Bergoglio w Buenos Aires”.

Jak powiedział jeden z członków delegacji Claudio Epelman, Papież Franciszek jeszcze przed rozpoczęciem swojego pontyfikatu podejmował konkretną współpracę i dialog ze wspólnotą żydowską. „Z pomocą wielu rozmówców Bergoglio sam opracowywał pewne zagadnienia, czego nigdy nie zlecał innym, ale angażował się osobiście. Dzięki temu powstało szereg działań, projektów, analiz, w których brali udział różni członkowie wspólnoty i dzięki którym mieli oni okazję spotkać się z nim i zawiązywać osobiste relacje, te zaś pomagały w umacnianiu relacji instytucjonalnych” – podkreślił Epelman.

W delegacji wspólnoty żydowskiej nie mogło zabraknąć rabina Abrahama Skórki, dyrektora seminarium rabinicznego w Buenos Aires i od wielu lat przyjaciela kard. Bergoglio. Nie było to zresztą ich pierwsze spotkanie w Watykanie od czasu rozpoczęcia obecnego pontyfikatu. Uwagami o swoich relacjach z obecnym Papieżem rabin Skórka dzielił się również ze wspólnotą akademicką Uniwersytetu Gregoriańskiego. Została tam zorganizowana specjalna konferencja „Dialog żydowsko-chrześcijański pięćdziesiąt lat po Nostra aetate. Perspektywa latynoamerykańska”. Sesję prowadził przewodniczący watykańskiej Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem kard. Kurt Koch.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław_Miłosz
  17.01.2014 03:16

  To się wreszcie Ojciec Święty Franciszek u źródła, z ust kompetentnych, dowie jak to tam naprawdę jest z tą sprzedażą Światowemu Kongresowi Żydów Patagonii*/ na 2. Izrael przez panią prezydent de Kirchner, jako finalizacji Planu Andinia (koncepcji równoległej dla planu Judeopolonii, który ciągle jest w trakcie realizacji i końca nie widać).

  Sprzedażą za umorzenie długów Argentyny w Banku Światowym i Międzynarodowym Funduszu Walutowym oraz wobec grupy Dawida Rockefellera (która już wcześniej wybudowała tam sobie podziemny "przetrwalnik" na okoliczność Armageddonu, czyli 3. WŚ).

   

  http://eladiofernandez.wordpress.com/2013/11/15/la-comunidad-judia-internacional-ha-comprado-la-patagonia-argentina-y-chilena-para-construir-un-segundo-israel-2/

   

   

  */ Patagonia, południowy cypel Ameryki Południowej (Argentyna i Chile), ok. 1 mln km kw. (tak z 3 razy Polska):

  http://es.wikipedia.org/wiki/Archivo:Pat_map.PNG

   

 • Kopyrda
  17.01.2014 06:18
  Panie Stanislawie: Polecam lekture ponizszego:

  http://schizofrenia.net.pl/schizofrenia-leczenie/

  Wykaze Panu, ze panska przypadlosc mozne leczyc.
 • re
  17.01.2014 08:50
  na żebry prijechali?
 • Jasiu Fasola
  17.01.2014 09:38
  Rabini zawsze najlepiej doradzają swoim.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.