"Zachorował" na ateizm

29 letni Mubarak Bala z Nigerii został wysłany na leczenie psychiatryczne po zadeklarowaniu ateizmu.

29 letni Mubarak Bala z Nigerii został wysłany na leczenie do szpitala psychiatrycznego, po tym jak oświadczył, że nie wierzy w Boga. Sprawą jego obrony zajęła się Międzynarodowa Unia Humanistyczna IHEU.

Według IHEU, Bala po zadeklarowaniu swego ateizmu wobec rodziny, został zapytany, czy nie cierpi na zaburzenia psychiczne. Mężczyzna zaprzeczył, został jednak wysłany na badania. Zdaniem lekarza, jego ateizm jest efektem ubocznym cierpienia wskutek zmiany osobowości.

Ateista Bala, z wykształcenia absolwent inżynierii chemicznej, obecnie przebywa na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym

Nigeryjski ateista, jest mieszkańcem stanu Kano, zdominowanego przez muzułmanów. Od 2000 r. obowiązuje na terenie Kano również prawo szariatu. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.