Dzień modlitwy o pokój

Chcemy zawierzyć Bogu Kamerun oraz wszystkie kraje świata gdzie obecnie toczą się wojny – piszą kameruńscy biskupi w orędziu wzywającym do ogólnonarodowego dnia modlitwy o pokój i stabilizację.

Ich prośba sprowokowana jest wzrostem braku bezpieczeństwa na granicy z Nigerią. Islamscy rebelianci z ugrupowania Boko Haram przenikają tamtędy na terytorium Kamerunu, by porywać dzieci z zamiarem wcielenia ich w swe rebelianckie szeregi. Coraz częściej ofiarą padają też pracujący na tym terenie biali, wśród których w ostatnich miesiącach znaleźli się m.in. francuski misjonarz, dwaj włoscy kapłani i kanadyjska zakonnica.

Modlitwę o pokój wyznaczono na sobotę 19 lipca. W jej centrum znajdzie się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia w intencji pokoju i pojednanie. Kameruńscy biskupi proszą, by była ona sprawowana w kościołach całego kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.