Świat modli się za prześladowanych chrześcijan

Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie jest tragiczna.

Ze wszystkich kontynentów dobiegają głosy solidarności z prześladowanymi chrześcijanami oraz apele o dialog i pokój.

Do szczególnej modlitwy za Ziemię Świętą i Irak wezwali biskupi Urugwaju. Obrady odbywającego się w Montevideo zebrania plenarnego tamtejszego episkopatu zdominował właśnie problem prześladowanych na świecie wyznawców Chrystusa oraz zagadnienia związane ze zbliżającym się Synodem Biskupów o rodzinie. Szczególnym momentem modlitwy za prześladowanych chrześcijan i o pojednanie w świecie ma być uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej.

Z kolei w imieniu episkopatu Francji specjalny komunikat wystosował jego przewodniczący. Abp Georges Pontier przypomniał niedawną wizytę delegacji Kościoła tego kraju w Iraku, która potwierdziła ogromne „wołanie o pomoc” płynące z tamtego regionu świata. Hierarchowie wzywają francuskie władze, a także Organizację Narodów Zjednoczonych do jak najszybszej, zdecydowanej reakcji.

„Katolicy we Francji mobilizują się w modlitwie i działaniu – napisał abp Pontier. – Nasi bracia chrześcijanie są na Wschodzie u siebie! Wspólnota międzynarodowa będzie niegodna samej siebie, jeśli nie podejmie się ochrony wszystkich mniejszości na naszej planecie” – dodał przewodniczący episkopatu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Marek
  08.08.2014 23:36
  Modlitwa koniecznie ale nie można na niej poprzestać. Propagujmy przesyłanie kasy dla stow. Pomoc Kościołowi w Potrzebie lub Open Doors. Przynajmniej tym chrześcijanom, którzy uciekli przed śmiercią i teraz się tułają po przytułkach to może pomóc.http://www.pkwp.org/wspomoz_nas/
 • Zibi89
  09.08.2014 13:00
  Przed wojną Warszawa była nazywana nową Jerozolimą.
  1/3 ludności miasta stanowili Żydzi. Ludność, która była w owym czasie niechętna asymilacji.

  W 48 rozdziale Księgi Ezechiela prorok nazywa Jerozolimę nowym imieniem, nadaje jej nową nazwę własną. "A nazwa miasta będzie odtąd brzmiała: <<Jahwe jest tam>>.

  W 29 wersie przemawia sam Bóg: "<<To jest kraj, który jako dziedzictwo podzielicie między pokolenia Izraela, i to są ich działy!>> - wyrocznia Jahwe Pana."

  Bóg nakazuje w innych wersach tego rozdziału zwrot mienia Kościołowi i osobom świeckim, które wcześniej to mienie utraciły i którym mienie zostało odebrane.

  Tam gdzie jest Jahwe tam też jest wiara i ufność pokładana w Bogu, błogosławieństwo - szczęście, łaska i miłość Boga i bliźniego objawiona najpełniej w wypełnianiu własnego powołania wg woli Bożej.

  "Będziemy tańczyć, będziemy śpiewać kiedy nasz Pan stanie z nami Twarzą w twarz. Spotkamy się w Nowym Jeruzalem." W Jeruzalem Niebieskim. Tak głoszą słowa pieśni.

  Czyżby już tu na ziemi, przed Sądem Ostatecznym, miała nastać jedna owczarnia i jeden Pasterz?
  Odpowiedź znajduje się w 59 rozdziale Księgi Izajasza.

  Może właśnie w Warszawie znajduje się klucz do pokoju?
 • Zibi89
  09.08.2014 13:08
  Nowe Jeruzalem - tu i Tam
 • klama
  09.08.2014 15:58
  Przyłączam się do modlitwy i postu w intencji chrześcijan Syrii,Iraku,Palestyny.Przypominają mi się rzezie Ormian 100 lat temu w kraju muzułmańskim i...zadaje pytanie czy chrześcijanie nie mogą się bronic,nie mogą zabić w własnej obronie?Odpowiedź jest w Jezusie-Jezus nie zabił, Jezus dał się zabić w imię Miłości, by też ci zabijający mieli życie wieczne i zbawienie.Bardzo trudne czasy nastały, bezsilności wobec niezawinionego cierpienia, bezsilności wobec niszczenia wspaniałej kultury chrześcijan z tamtych terenów.Ale ostatnie słowo należy do Boga prawdziwego Boga, kochającego Boga.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.