Zamach w synagodze

Czterech Izraelczyków zostało zabitych a dziesięć rannych, w ataku dokonanym przez dwóch uzbrojonych mężczyzn w synagodze, w Jerozolimie Zachodniej.

Atak w synagodze w ultraortodoksyjnej dzielnicy Har Nof w zachodniej Jerozolimie nastąpił we wtorek rano. Sprawcy uzbrojeni w noże, siekiery i pistolety, wtargnęli do budynku i zaatakowali zgromadzonych. Obaj zostali zabici przez policję.

To kolejny z serii zamachów do jakich doszło w ostatnim czasie, kiedy nasiliły się akty przemocy w Jerozolimie.

Izrael zapowiada odpowiedzieć "twardą  ręką" na atak. Premier Benjamin Netanjahu oskarżył Hamas o "podżeganie" konfliktu.  Do ataku przyznało się zbrojne skrzydło Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny. Hamas i grupa Islamski Dżihad pochwaliły atak - donosi BBC.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmud Abbas potępia atak na wiernych żydowskich w ich miejscu modlitwy i potępia zabójstwo cywilów.

Ofiary śmiertelne zamachu to - jak podała policja - imigranci, którzy przyjechali do Izraela; trzech z nich miało prócz izraelskiego także obywatelstwo USA, a jeden - Wielkiej Brytanii. W dzielnicy Har Nof mieszka wielu imigrantów z Zachodu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Szamot
    18.11.2014 19:46
    Wśród ofiar jest raw Mosze Twerski, przywódca anglojęzycznej jerololimskiej Jesziwy Torat Mosze, wnuk raw Josefa Dowa Sołowiejczyka i syn Izydora Twerskiego (Talner Rebe z Bostonu). Zginęli również rabi Arie Kopinsky i rabi Szmuel Goldberg.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.