Rosja: Restrykcje wobec organizacji religijnych

Rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości wniosło poprawki do federalnego prawa „O wolności sumienia i stowarzyszeniach religijnych”. Dotyczą one finansowania tych wspólnot religijnych w Rosji, które są wspierane przynajmniej częściowo przez źródła zagraniczne.

Każda wspólnota religijna działająca w Rosji zobowiązana została do opublikowania w internecie lub mediach informacji o strukturze i wielkości dochodów oraz stanie własności materialnej, liczby i spisu pracowników, oraz danych o ich wynagrodzenia i o bezpłatnym korzystaniu z dobrowolnej pracy obywateli na rzecz organizacji religijnej. Według nowych regulacji prawnych powyższe informacje nie mogą „być przedmiotem tajemnicy komercyjnej”. Stowarzyszenia i wspólnoty religijne będą musiały przedstawiać sprawozdania na temat swojej działalności, „spisy członków kierownictwa”, dane o celach, na które wydawano środki finansowe, oraz o tym, jak wykorzystywano własność materialną, w tym również środki finansowe pochodzące z zagranicy. Jeśli organizacja religijna podporządkuje się nowym postanowieniom prawnym, nie podpadnie pod status „zagranicznego agenta”. W przypadku nie wypełnienia tych postanowień odpowiedni wydział Ministerstwa Sprawiedliwości przedstawi w sądzie wniosek o likwidację danej organizacji religijnej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Krzysiek
  27.11.2014 09:08
  Dumny XXI wiek - wiek komórek,tabletów, elektroniki, ach i och.
  Czy te przedmioty wpływają na postęp i rozwój człowieka?
  Prześladowanie człowieka wierzącego w:
  Rosji,
  państwach muzułmańskich,
  państwach demokracji,
  dyktaturach socjalistycznych
  - czy są struktury państwowe, które szanują człowieka wierzącego?
 • adamp_314
  27.11.2014 10:57
  adamp_314
  To jak myślicie, co teraz się stanie:

  1. Rydzyk zamknie swoje nadajniki w Samarze i Krasnodarze?

  2. Zastosuje się do nowego prawa i wyspowiada ze swoich finansów?

  3. Dla swoich Putin zawsze chętnie zrobi wyjątek i pozwoli nie stosować się do nowego prawa?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.