120 ofiar zamachu w meczecie w Nigerii

Co najmniej 120 osoby zginęły, a 126 zostało rannych na skutek zamachu bombowego w piątek w meczecie w Kano na północy Nigerii - poinformowały ekipy ratunkowe. Rannych przyjęły trzy szpitale; według służb medycznych liczba ofiar będzie rosła.

120 osób zginęło na skutek potrójnego zamachu w piątek w meczecie w Kano na północy Nigerii. Dwóch zamachowców samobójców wysadziło się w powietrze w świątyni, a ok. 15 uzbrojonych napastników strzelało do ludzi uciekających z meczetu - poinformowała policja.

Do eksplozji doszło w głównym meczecie miasta podczas piątkowych modłów. Napastnicy otworzyli ogień do wiernych, którzy usiłowali wydostać się z meczetu. Rozwścieczony tłum zabił dwóch zamachowców, pozostałym udało się uciec - powiedział rzecznik policji Emmanuel Ojukwu.

Według służb medycznych liczba ofiar będzie rosła; początkowo doliczono się 126 rannych, którzy trafili do trzech szpitali.

Nikt nie przyznał się na razie do dokonania zamachu; podejrzenia padną zapewne jak zwykle na islamistów z Boko Haram.

Dzień wcześniej ładunek wybuchowy zabił czterdziestu ludzi; bomba umieszczona była przy dworcu autobusowym w pobliżu ruchliwego skrzyżowania w północno-wschodniej Nigerii.

Zamachu dokonano w odległości ok. 30 km od miasta Mubi w pobliżu granicy z Kamerunem, zajętego przez Boko Haram w zeszłym miesiącu i odbitego przez wojsko nigeryjskie w połowie listopada.

Islamiści z Boko Haram od 2009 roku prowadzą zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe. W ciągu pięciu lat w wyniku rebelii w Nigerii, najludniejszym kraju Afryki, zginęły tysiące ludzi. Od początku tego roku rebelianci znacznie nasilili ataki.

Boko Haram postrzegane jest jako największe zagrożenie dla Nigerii, największej gospodarki w Afryce i najważniejszego producenta ropy na kontynencie afrykańskim.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ChristOurHope
  29.11.2014 07:54
  Oceniam prześladowców po wyglądzie i zachowaniu:
  a) nienawidzą Matki Boskiej, Kościoła i ogólnie bluźnią, należą do sekt-przykrywek,
  b) cwaniaczkują i udają kozaków, plują na ciebie, poniżają,
  c) przemycają narkotyki ze Wschodu i samochody z Zachodu, są porywaczami, producentami i konsumentami pornografii,
  d) współpracują ze służbami państwowymi (policją, wojskiem), administracją (zmowa milczenia),
  e) nawet nie próbują nie wzbudzać podejrzeń, są ostentacyjni w niszczeniu,
  f) mają twarze zbrodniarza Błochina-samobójcy, nie liczą się z konsekwencjami,
  g) prowokują tych, którzy odpowiadają na zaczepki,
  h) umieszczają w zakładach psychiatrycznych tych, którzy utrudniają biznes,

  Pruszków + Wołomin x KGB.
 • ChristOurHope
  29.11.2014 08:24
  Byłem przypadkowo w "Nowym wspaniałym świecie". W listopadzie 2011r. przyjechała niemiecka Antifa i już nie ma Antify. Przynajmniej nie ma klubu. Teraz tylko zapiszę się do PO, potem do komuny, na końcu do szkoły POlicyjnej i gra muzyka. BSNT!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.