Patriarcha Jerozolimy: Odbudować Strefę Gazy

Podczas pasterki w Betlejem, łaciński patriarcha Jerozolimy Fuad Twal domagał się odbudowy Strefy Gazy, zniszczonej w wyniku niedawnej ofensywy izraelskiej armii, i poprawy warunków życia jej mieszkańców.

Abp Twal odprawił pasterkę w katolickim kościele św. Katarzyny przylegającym do Bazyliki Narodzenia Pańskiego w obecności prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, który przyjechał w środę po południu do Betlejem, by spotkać się ze społecznością chrześcijańską.

W swej homilii łaciński patriarcha Jerozolimy przypomniał, że letnia ofensywa izraelskiej armii w Strefie Gazy kosztowała życie ponad 2 tysięcy Palestyńczyków i niczego nie zmieniła, jeśli chodzi o źródło konfliktu. "Ta wojna pogłębiła jedynie nienawiść i nieufność między Żydami a Palestyńczykami" - podkreślił Fuad Twal.

Hierarcha potępił "błędne koło przemocy i odwetu". Podkreślił, że wyznawcy judaizmu, muzułmanie i chrześcijanie powinni żyć razem w równości i wzajemnym poszanowaniu, zwłaszcza w Jerozolimie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.