Kard. Tauran: Religia nie jest przyczyną zbrodni

Religie są rozwiązaniem, a nie problemem. W tym duchu francuski kardynał Jean-Louis Tauran komentuje ostatnie wydarzenia we Francji.

Podkreśla, że uderza ogromne okrucieństwo zbrodni w Paryżu, na które wskazał także Papież Franciszek. „Nie widzę zarazem w tym okrucieństwie elementów jednoznacznie religijnych” – zaznacza przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

„Religia nie była przyczyną tej zbrodni, tak samo jak nie jest źródłem wielu kryzysów dręczących Bliski Wschód. Religia musi być jednak częścią ich rozwiązania” – mówi watykański hierarcha przypominając, że nie można zrozumieć współczesnego świata odcinając się od wiary i religii. W wywiadzie dla włoskiego dziennika Avvenire kard. Tauran wskazuje, że należy unieszkodliwić ludzi, którzy mogą nam zagrażać, oraz zniszczyć siatki terrorystów. Jest to – jak mówi – konieczne, ale nie wystarczające. Dialog, wzajemne poznanie naszych religii i edukacja – to według przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego długofalowa recepta na pokonanie światowego terroryzmu.

Szef watykańskiej dykasterii wskazuje zarazem, że „matką wszystkich kryzysów” jest konflikt izraelsko-palestyński. „Jego rozwiązanie miałoby zbawienny wpływ na sytuację na całym Bliskim Wschodzie. Niestety napływające stamtąd sygnały nie napawają optymizmem” – podkreśla kard. Tauran.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • bla bla
  10.01.2015 17:38
  Jesli zabijam kogos poniewaz obrazil on moje uczucia religijne to oczywiscie nie ma to nic wspolnego z religia.
 • Wind_Catcher
  10.01.2015 22:18
  "„Religia nie była przyczyną tej zbrodni, tak samo jak nie jest źródłem wielu kryzysów dręczących Bliski Wschód. Religia musi być jednak częścią ich rozwiązania” – mówi watykański hierarcha"

  A to dobre. Święta księga religii islamskiej - Koran, która nawołuje do zabijania niewiernych (niewiernych, czyli tych, którzy nie wyznają islamu), nie, to nie religia jest przyczyną zbrodni... :D
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.