Bluźnierstwo i relatywizm nie wstrzymają fundamentalistów

O tworzenie skutecznej alternatywy dla fundamentalizmu dżihadu apeluje prymas Hiszpanii. Jego zdaniem dżihadystów nie zdołają powstrzymać ani bluźnierstwo, ani relatywizm.

Abp Braulio Rodríguez mówił o tym podczas uroczystości ku czci św. Ildefonsa, patrona prymasowskiej stolicy Toledo. Prymas Hiszpanii skrytykował też wyśmiewanie religii w imię wolności słowa.

„Bluźnierstwo ani relatywizm społeczeństwa bez wartości duchowych, którego głównym celem jest wzbogacenie się, nawet w sposób niemoralny, nie są alternatywą dla dżihadystycznego fundamentalizmu” – powiedział abp Braulio Rodríguez. Wezwał zebranych w toledańskiej katedrze, aby pokonać tego rodzaju pokusy, jak „brak wrażliwości na to, co dzieje się z dziećmi i młodzieżą, osłabionymi egoistycznym konsumpcjonizmem, który oddala się od najuboższych”, czy też „zostawianie na jutro tego, co możemy zrobić już dzisiaj dla Królestwa Bożego”.

Prymas Hiszpanii podkreślił ponadto pilną potrzebę wychowania młodych pokoleń zarówno na płaszczyźnie ludzko-afektywnej, jak też religijno-sakramentalnej. Przypomniał o solidarności z rodzinami, które najbardziej odczuwają panujący kryzys ekonomiczny. „Chrześcijanie powinni wykazać się cnotami obywatelskimi w tym roku, który jest złożony i trudny dla wszystkich” – powiedział abp Braulio Rodríguez.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.