Prezydent Chin: Włączyć religie w socjalistyczne społeczeństwo

Prezydent Chin Xi Jinping oświadczył, że religie w tym kraju muszą być niezależne od wpływów zagranicznych. Zapowiedział podjęcie „aktywnych wysiłków” mających na celu „włączenie religii socjalistyczne społeczeństwo”.

Szef państwa, który stoi także na czele ateistycznej partii komunistycznej stwierdził, że sprawami religijnymi należy zarządzać zgodnie z obowiązującym w Chinach prawem. Przemawiając w Pekinie do działaczy partyjnych Xi Jinping przekonywał, że polityka religijna musi prowadzić do tego, by to partia zwyciężyła w sercach i umysłach obywateli.

Władze Chin są przekonane, że siły zewnętrzne mogą wykorzystywać religie do infiltracji chińskiego społeczeństwa, aby podważyć władzę partii komunistycznej. Dlatego nie wpuszczają zagranicznych misjonarzy, odmawiają uznania nominacji duchownych dokonywanych przez instytucje religijne znajdujące się w innych krajach, np. w Watykanie, a także chcą ściśle kontrolować działalność wspólnot religijnych, uznając za nielegalne te, które się nie zarejestrowały. Według rządu, w regionach Xinjiang i Tybet na zachodzie kraju siły zewnętrzne wykorzystują islam i buddyzm, by skłonić ludność do oporu wobec chińskich władz.

Jednocześnie w całym kraju coraz więcej ludzi deklaruje przynależność do jakiejś religii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.