Moskwa: Rząd chce większej kontroli organizacji religijnych

W Rosji planuje się wprowadzenie nowej ustawy dotyczącej organizacji religijnych finansowanych ze źródeł zagranicznych.

Nowa formuła prawna nazywa takie organizacje  „agentami” i poddaje je specjalnej kontroli, w tym obowiązkowi składania szczegółowych sprawozdań finansowych.  W tej sprawie wypowiedziała się Giovanna Parravicini, attache ds. kultury z nuncjatury apostolskiej w Moskwie.

Zdaniem Giovanny Parravicini wprowadzenie nowego prawa nie spowoduje żadnych problemów dla Kościoła rzymskokatolickiego w Rosji. Katolickie struktury kościelne będą starały się w jak najdokładniejszy sposób sprostać wymogom nowego prawa. Jednocześnie attache ds. kultury zaapelowała, aby nowe przepisy nie zablokowały działalności charytatywnej, otwartej na udzielanie pomocy w wymiarze międzynarodowym, międzychrześcijańskim i międzyreligijnym. Podkreśliła, że katolickie organizacje międzynarodowe wspierają działalność katolickich i prawosławnych instytucji dobroczynnych. Wyraziła nadzieję, że również strona prawosławna w Rosji dołączy się do jej apelu i przyjmie postawę solidarności międzychrześcijańskiej, przełamując bariery narodowe i graniczne oraz konflikty dzielące współczesny świat.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.