Śmierć w miejscu narodzin Proroka

Na skutek burzy dźwig budowlany przewrócił się w Wielkim Meczecie w Mekce; jest co najmniej 107 zabitych i 238 rannych - podały w piątek późnym wieczorem saudyjskie władze.

Hadżdż, czyli wielka pielgrzymka do świętej dla muzułmanów Mekki, będzie się odbywał pod koniec września. Do miasta Mahometa już nadciągają tłumy wiernych, obecnie jest ich około 800 tysięcy, wkrótce będą miliony. Władze dwoją się i troją, by wszystko było na czas gotowe.

W ubiegłym roku władze ograniczyły liczbę pielgrzymów, tłumacząc to koniecznością zachowania zasad bezpieczeństwa z powodu prac budowlanych przy powiększaniu Wielkiego Meczetu (zwanego też Świętym Meczetem).

Obecnie jego powierzchnia liczy ponad 35 ha. Pielgrzymka do Mekki, gdzie narodził się Mahomet i gdzie doznał objawień, jest jednym z pięciu filarów islamu, czyli obowiązkiem bogobojnego muzułmanina.

Dźwig runął na Wielki Meczet   SAUDI PRESS AGENCY/ PAP/EPA Dźwig runął na Wielki Meczet

«« | « | 1 | » | »»
 • paix
  12.09.2015 09:16
  Pisząc np.o Janie Chrzcicielu piszecie słowo prorok małą literą, natomiast o Mahomecie piszecie Prorok. Oto Gościowa politpoprawność. Wiem, że źródłem tego newsa jest PAP, co nie oznacza, że należy kopiować takie rzeczy bezmyślnie.
 • Krzysiek
  12.09.2015 14:24
  >>Pielgrzymka do Mekki, gdzie narodził się Mahomet i gdzie doznał objawień<<

  Co ten prorok głosił?

  Jakie czyny wykonywał?

  Jakie królestwo budował - wojując mieczem?

 • mkg
  12.09.2015 20:41
  Nie ja pierwszy zwróciłem uwagę na datę tego wydarzenia. Może Bóg chce nam przekazać "Nie jesteście sami!". Nie chodzi mi o liczbę zabitych, nawet gdyby nikt nie zginął to powiązanie czasu i miejsca nie jest przypadkowe.
  A nawet gdzieś czytałem/słyszałem że w chrześcijaństwie nie ma przypadków.
 • Pepe
  13.09.2015 10:31
  Prawdę mówiąc jakoś mi nie pasuje pisanie wielką literą słowa prorok w tytule biorąc pod uwagę, że gosc.pl to katolicki portal. Być może taki był tytuł depeszy PAP, ale według mnie lepiej byłoby to zmienić na "Smierć w miejscu narodzin Mahomenta".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.