ONZ wzywa do walki z Państwem Islamskim

Rada Bezpieczeństwa wezwała państwa członkowskie ONZ do przyłączenia się do walki z Państwem Islamskim na terytorium Syrii i Iraku oraz wzmożenie wysiłków, które mogą zapobiec kolejnym atakom tego ugrupowania.

W piątek, dokładnie tydzień po krwawych zamachach w Paryżu, do których przyznało się IS, Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła rezolucję, której projekt złożyła Francja.

Rada wezwała do podjęcia działań przeciwko Państwu Islamskiemu zgodnie z prawem międzynarodowym, a w szczególności z Kartą Narodów Zjednoczonych, na obszarach Syrii i Iraku kontrolowanych przez IS.

"Państwo Islamskie stanowi globalne i bezprecedensowe zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa" - głosi rezolucja.

W serii zamachów w stolicy Francji zginęło co najmniej 130 osób, a około 350 zostało rannych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.