Nowe nagranie propagandowe ISIS

Przywódca Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Bagdadi w sobotę zamieścił w sieci nagranie, w którym mówi, że w obliczu wrogich nalotów IS "staje się silniejsze". Reuters zastrzega, że nie udało się potwierdzić autentyczności tego nagrania.

"Bądźcie ufni, że Bóg zapewni zwycięstwo tym, którzy go czczą i usłyszcie dobrą wiadomość, że nasze państwo ma się dobrze. Im bardziej intensywna jest wojna przeciw nam, tym czystsze i silniejsze staje się Państwo Islamskie" - brzmi komunikat Bagdadiego.

Przywódca IS potępił w nim Arabię Saudyjską za utworzenie koalicji państw muzułmańskich wymierzonej w Państwo Islamskie i inne organizacje terrorystyczne. "Gdyby była to islamska koalicja, to ogłosiłaby, że jest niezależna od swych żydowskich panów i krzyżowców i uczyniła swym celem zabijanie Żydów oraz uwolnienie Palestyny" - ogłosił Bagdadi.

W połowie grudnia Arabia Saudyjska ogłosiła, że powołała wraz 34 państwami muzułmańskimi koalicję, której członkowie będą wspierać się w walce z Państwem Islamskim. W ubiegłą sobotę IS zagroziło, że w odwecie zaatakuje Królestwo Saudyjskie.

IS jest zdecydowanym wrogiem monarchii z Zatoki Perskiej, a zwłaszcza dynastii Saudów, i wzywa młodych Saudyjczyków, którzy są sunnitami, do podejmowania ataków na ważne cele w kraju oraz na ludność szyicką.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IRAK, PAP, TERRORYZM, WOJNA

 • Fryderyk
  26.12.2015 19:59
  Proponuję PiS-owi, żeby poluzował prawo do posiadania broni przez obywateli oraz uruchomił pieniądze na szkolenia z obsługi broni dla cywili. Wtedy będę miał szansę na to, że sam się obronię przed przestępcami i terrorystami. Na państwowe służby bardzo nie liczę. Kupiłbym sobie 18-tostrzałowego H&K lub S&W. Radom na razie ma zbyt małą ofertę.
 • operator
  26.12.2015 20:09
  Wywiad który wstrząsnął niejednym wyznawcą idei poprawności politycznej (sprawdzone empirycznie).
  http://wirtualnapolonia.com/2015/12/01/szwecji-jaka-znali-polacy-juz-nie-bedzie/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.