Sataniści przechytrzeni, modlitwa wraca

Przed posiedzeniami rady miasta Phoenix znów będzie odmawiana modlitwa. Miesiąc temu zrezygnowano z niej, by uniemożliwić dwóm radnym - satanistom wzywania imienia szatana nad stolicą Arizony.

Modlitwa na rozpoczęcie obrad rady miasta była długą tradycją. Prowadzili ją wyznawcy różnych religii, m.in.: chrześcijanie, żydzi, muzułmanie i sikhowie. Jednak miesiąc temu, głosami 5-4, rajcy miejscy postanowili, że odtąd, zamiast modlitwy, obrady poprzedzi chwila ciszy. Uznano, że nie ma innego sposobu, by uniemożliwić  satanistyczne modły dwóch radnych, należących do sekty Świątynia Szatana. Wyrok Sądu Najwyższego pozwala bowiem na rozpoczynanie sesji modlitwą pod warunkiem, że nie będzie to nikogo dyskryminować. Gdyby więc odmówiono satanistom prawa do prowadzenia modlitwy, mogłoby to być uznane za dyskryminację. Teraz jednak przyjęto postanowienie, że sesje rady poprzedzać będzie modlitwa, a uprawnionymi do jej prowadzenia będą kapelani policji i straży pożarnej. W ten sposób radni zapobiegli osiągnięciu przez satanistów celu, którym - jak oceniali komentatorzy - było nie tyle prowadzenie satanistycznych modłów, ale sama rezygnacja rady z modlitwy.

«« | « | 1 | » | »»
 • bob
  06.03.2016 13:49
  @scio Możesz podać źródła, na których się opierasz pisząc, że "jazydzi - czczący upadłego anioła, to w istocie sekta satanistyczna (w najlepszym razie satanistycznopodobna)"? Pobieżne sprawdzenie np. na polskiej i angielskiej Wikipedii (choć to oczywiście akurat mało wiarygodne źródło)zdaje się wskazywać, że jest inaczej.
 • Nab
  06.03.2016 21:53
  Dla boba:
  Jeśli chcesz wikipedię - to proszę:
  cyt.:
  "Anioł Melek Taus („Anioł–Paw”) zbuntował się przeciw woli boga, ponieważ nie chciał pokłonić się przed człowiekiem i służyć mu[5]. Za swe czyny został strącony do piekła, ale żałował za swoje grzechy i swymi łzami ugasił ogień piekielny, w wyniku czego piekło przestało istnieć[4]. Bóg wybaczył mu winy i powierzył władzę nad światem, w związku z czym wyznawcy jazydyzmu modlą się do niego, a nie do Boga."

  Z niczym Ci się ten cytat nie kojarzy? A to tylko wikipedia - jak słusznie zauważyłeś - mało wiarygodne źródło, ale jak dobrze poszukasz, podobne rzeczy znajdziesz także w poważniejszych źródłach.

  A reszta tu:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jazydyzm
 • Scio
  07.03.2016 11:56
  Kiedyś w Niemczech (jazydzi mają tam silną reprezentację), spotkałem kobietę, która weszła w jakiś dziwny związek z jazydem. Jako przybyszowi pomagała mu w kwestiach paszportowo-językowych, zaczął ją uwodzić, odtrącała i nagle nie wiadomo kiedy zadurzyła się po uszy. Zamieszkali razem. Z czasem relacja przeistoczyła się w silnie uzależnienie (wiedziała, ze ją krzywdzi, że to jest dla niej destrukcyjne - ale nie mogła bez niego funkcjonować). Była totalnie rozbita tak psychicznie, jak i fizycznie. Wg mnie sprawa nadawała się do egzorcysty, bo wszystko to wyczerpywało znamiona, jeśli już nie wprost opętania, to dręczenia przez złego ducha. obawiam się, że podobnych przypadków może być więcej - temat (choćby dla przestrogi) warto by podjąć na łamach GN. Ale to teraz bardzo niepoprawne politycznie- wokół jazydów panuje milczenie.
 • bob
  08.03.2016 20:42
  @Nab

  "Anioł Melek Taus („Anioł–Paw”) zbuntował się przeciw woli boga, ponieważ nie chciał pokłonić się przed człowiekiem i służyć mu[5]. Za swe czyny został strącony do piekła" -- ten fragment kojarzy mi się z historią Lucyfera.

  "ale żałował za swoje grzechy i swymi łzami ugasił ogień piekielny, w wyniku czego piekło przestało istnieć" -- a ten już nie.

  Jeśli anioł, do którego wg Wikipedii modlą się jazydzi, żałował za grzechy (nawrócił się?), to chyba oznacza to, że nie jest on osobowym złem.

  Na zasadzie skojarzeń można np. oskarżać katolików o kanibalizm (bo spożywają Ciało Chrystusa) czy wiązać historię Chrystusa z pogańskimi mitami.

  Skoro odsyłasz do Wikipedii, to czytamy w niej również: "Religioznawcy i jazydyści twierdzą jednak, że kult Malak-Tausa nie posiada cech kultu diabła, rozumianego na sposób judeo-chrześcijańsko-islamski."

  Nie twierdzę, że stwierdzenie scio dotyczące jazydów jest nieprawdziwe - nie wiem tego. Proszę jedynie o wiarygodne źródła - bo chciałbym się dowiedzieć.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.