Państwo Islamskie straszy dalszymi atakami

W oświadczeniu, w którym dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS) przyznało się do przeprowadzenia wtorkowych zamachów w Brukseli, organizacja zagroziła kolejnymi atakami, zapowiadając, że "to, co nadchodzi, będzie jeszcze gorsze" - podała we wtorek agencja AP.

Zaktualizowany komunikat organizacji upublicznił portal SITE monitorujący strony internetowe dżihadystów.

We wcześniejszym wtorkowym komunikacie IS obiecało "sojuszowi krzyżowców wymierzonemu w Państwo Islamskie, że nadejdą dla nich mroczne dni, będące karą za agresję przeciwko Państwu Islamskiemu".

W nowszej wersji oświadczenia, wydanego po arabsku i francusku, IS zamieściło także zdjęcia rzekomo ukazujące bojowników organizacji w Syrii, którzy w ramach świętowania ataków w przeprowadzonych w belgijskiej stolicy rozdawali dzieciom cukierki - pisze Associated Press, powołując się na SITE.

W dwóch zamachach terrorystycznych w Brukseli zginęło ponad 30 ludzi i ponad 200 zostało rannych. Do zamachów doszło na międzynarodowym lotnisku oraz na stacji metra w pobliżu siedzib instytucji europejskich.

«« | « | 1 | » | »»
 • Hydrus
  23.03.2016 14:18
  Może wreszcie dotrze do ludzi, że islam nie jest religią pokoju. Że islam to opresyjny system polityczny, którego celem jest podbój i zniszczenie innych. A w najlepszym wypadku uczynienie z nich niewolników. Ale dla europejskich "elit" nadal największym wrogiem jest chrześcijaństwo i dlatego dopuściły do najazdu na Europę muzułmańskich hord a teraz paktują z Turcją.
 • Ed
  23.03.2016 17:35
  Ludzie zrozumcie, że wyrażenie "pokojowy islam" to oksymoron, tak jakby się powiedziało "pokojowy nazizm". Islam od samego początku był szerzony przemocą i utrzymuje go tylko przemoc.Jak długo muzułmanie będą interpretować Koran dosłownie, tak długo nie będzie z nimi żadnego dialogu. Smutne ale prawdziwe.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.