Francja: Podcięli księdzu gardło w kościele

Dwaj mężczyźni uzbrojeni w broń białą wzięli zakładników w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray niedaleko Rouen w północnej Francji. Napastnicy zostali zastrzeleni. Zginął też jeden zakładnik - ksiądz. Bandyci podcięli mu gardło.

Zamordowany to ks. Jacques Hamel, miał 86 lat. Zginął, odprawiając Mszę Świętą. Zastępował nieobecnego w parafii proboszcza ks. Auguste'a Moanda-Phuati, który powiedział "Liberation", że nie może uwierzyć w to, co się stało. 

Zakładników było pięcioro: ksiądz, dwie siostry zakonne i dwaj wierni świeccy. Jednej z sióstr udało się uciec i zawiadomić policję. Podczas akcji policji słychać było strzały. Prócz bandytów i księdza ucierpiała jeszcze jedna osoba, walczy o życie w szpitalu. Według niektórych to siostra zakonna, według innych - osoba świecka.

Media podają, że napastnicy, wbiegając do świątyni, wykrzykiwali nazwę Państwa Islamskiego. Jeden z nich miał brodę i nakrycie głowy charakterystyczne dla muzułmanów.

Bandyci  wtargnęli do kościoła o godz. 11.17 tylnym wejściem do kościoła w czasie sprawowania tam Mszy św.

Na miejsce udał się prezydent Francji Francois Hollande oraz szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve.

W związku z tragicznymi wydarzeniami arcybiskup Rouen Dominique Lebrun postanowił wrócić do swej diecezji ze Światowych Dni Młodzieży.

Nasz komentarz: Ryzykanci

«« | « | 1 | » | »»
 • dwa
  27.07.2016 00:09
  Tomek i Gość ! Czy wy wiecie co piszecie ? Czy tylko aby dołozyć księżom ! ? Po co w ogóle zaglądacie na tę stronę ? Żeby ulać trochę swojej żółci ?
 • nex
  27.07.2016 14:07
  Uważam, że biskup miejsca powinien w tej chwili wytoczyć w imieniu Kościoła Katolickiego proces przeciwko państwu francuskiemu, ponieważ bandzior był pod dozorem policji, która nie dopilnowała swoich obowiązków, ergo jest współwinna zbrodni.
  Zapewne jednak tego nie zrobi, ponieważ duchowieństwo francuskie jest przesiąknięte duchem politpoprawności.
  Dowód? Oto BBC podaje,że ksiądz z parafii sąsiadującej miejscu zbrodni mówi, że "tragedia nie była atakiem na Kościół Katolicki".
  Natomiast kard.Vingt-Trois "chwali harmonijne relacje między religiami Francji i mówi, że Państwo Islamskie chce nastawić dzieci jednej rodziny przeciwko sobie" (!). Zamordowany proboszcz kilkanaście lat temu odstąpił muzułmanom parcelę pod budowę meczetu.

  Nasuwa się jeden komentarz: „Nawet prorok i kapłan niczego nie pojmując, błąkają się po kraju”. Notabene ten fragment z Księgi Jeremiasza jest czytany przez każdego kapłana co cztery tygodnie w Brewiarzu.
 • Joasia
  28.07.2016 07:23
  W tej konkretnej tragicznej sytuacji przede wszystkim trzeba się modlić o łaskę "jak wobec czegoś podobnego zachowałby się Jezus?" JEZU UFAM TOBIE - proszę rozjaśnij nasze umysły - co czynić i jak przebaczać. Módlmy się raczej ufając, bo sami z tym problemem NIE JESTEŚMY w stanie sobie poradzić - TYLKO z BOGIEM.
 • Anna Panna
  28.07.2016 23:59
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, złoczyńców ukarz, a nas ratuj!

  Oddawanie ziemi muzułmanom przynosi straszne owoce...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.