Czechy: Muzułmanie przyszli na Mszę

Około 80 muzułmanów z Czech i innych krajów zgromadziło się przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pradze, by zaprotestować przeciwko wzrastającej przemocy w Europie.

Część z nich weszła do świątyni, by wziąć udział w Mszy św., na której zakończenie wszyscy zebrani wzięli się za ręce i stworzyli łańcuch ludzki na znak potępienia terroryzmu.

Przedstawiciele muzułmanów wyrazili współczucie i solidarność z ofiarami terroryzmu, zwłaszcza w związku ze śmiercią we Francji ks. Jacquesa Hamela, zamordowanego przez islamskich dżihadystów. Wskazali, że islam podkreśla świętość ludzkiego życia, zaś zbrodnie dokonywane przez tzw. Państwo Islamskie szkodzą muzułmanom na całym świecie.

Niektórzy wyznawcy islamu mieli ze sobą banery z napisem „Terroryzm nie jest religią”. Na innym nad mapą Republiki Czeskiej widniał napis: „Wszyscy pod jednym dachem”.

Romana Červenková z islamskiego ośrodka Al Firdaus, który zorganizował to wydarzenie, przyznała, że muzułmanie padali ostatnio ofiarą słownych ataków w Czechach. - Rozumiem, że Czesi się boją. Dlatego tu jesteśmy, by pokazać im, że potępiamy terroryzm - powiedziała czeska muzułmanka.

Odprawiający Mszę św. ks. Petr Beneš powitał zarówno wiernych, jak i „przyjaciół muzułmanów”. Zapewnił, że chrześcijaństwo nigdy nie zrezygnuje z takich wartości, jak miłość, zrozumienie, tolerancja i akceptacja.

Według portalu Echo24, muzułmanie najpierw chcieli uczestniczyć w Mszy św. w praskim kościele św. Ludmiły, ale nie uzyskali na to zgody w tej parafii, podobnie jak później kilku innych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • DNA
  12.08.2016 18:37
  Transparenty, hasełka, co nie zmienia faktu, że Islam jest religią odwołującą się do przemocy i tyle.
 • tak tyko pytam
  12.08.2016 21:19
  Ciekawez z czym będą przychodzić na msze gdy będzie ich większość
 • Kopyrda
  13.08.2016 16:25
  Do Pani Sereny:

  W spotkaniach w Asszu, ktore organizowal sw. Jan Pawel II brali udzial ducbowni muzulmanscy i buddyjscy. Wiec, przynajmniej, dla Jana Pawla II-go ekumenizm dotyczyl nie tylko chrzescijan.
  W.g. muzulmanow jedyn roznica miedzy Jezusem i Mahometem polega na tym, ze Mahomet byl ostatnim prorokime i jego swiadectwo jest ostatnie i ostateczne.
 • amato
  14.08.2016 10:07
  Uważam, że to niestosowne, to profanacja mszy św. Jeśli chcą, niech się spotykają i dyskutują w innej formie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.