Turcja: Coraz bardziej proislamski kurs władz

Tureckie władze wycofały pozwolenie na odprawienie tradycyjnej liturgii w prawosławnym klasztorze Matki Bożej w Sumeli koło Trapezuntu.

Począwszy od 2010 r., po 88 letniej przerwie, była ona tam zawsze odprawiana w uroczystość Zaśnięcia (Wniebowzięcia) Maryi m.in. przez ekumenicznego patriarchę Konstantynopola. Rokrocznie uczestniczyło w niej ok. tysiąca pielgrzymów z różnych krajów regionu Morza Czarnego.

Obecnie tureckie władze stwierdziły, że sanktuarium zostało zamknięte ze względu na prace konserwatorskie, których jednak nie widać. Obserwatorzy jednoznacznie podkreślają, że ta decyzja wpisuje się w coraz bardziej widoczny  proislamski kurs prezydenta Turcji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.