Państwo Islamskie przyznaje się do ataku nożownika

Uzbrojony w nóż mężczyzna, który w sobotę ranił w amerykańskim stanie Minnesota osiem osób, zanim został zastrzelony przez policjanta, był bojownikiem Państwa Islamskiego (IS) - podała w niedzielę propagandowa agencja prasowa dżihadystów, Amak.

Według tego źródła "żołnierz Państwa Islamskiego" działał w odpowiedzi na apel o "atakowanie obywateli państw należących do koalicji krzyżowców".

Przedstawiciele miejscowych władz poinformowali, że mężczyzna w mundurze prywatnej firmy ochroniarskiej zranił nożem osiem osób w centrum handlowym Crossroads Mall w miejscowości St. Cloud, ok. 100 km na północny zachód od Minneapolis. Zastrzelił go policjant, który nie był wtedy na służbie.

Motywy napastnika nie są znane, ale - jak informuje miejscowa policja - co najmniej jedną osobę pytał, czy wyznaje ona islam.

«« | « | 1 | » | »»
 • Krzysiek
  18.09.2016 17:48
  Dokładnie 100 lat temu zaczęły się zbrojne działania socjalistów. Hasła, które głosili były dokładnie takie same jak teraz w XXI wieku głoszą muzułmanie - cały świat ma się stać muzułmański-socjalistyczny a wtedy "nastąpi" czas braterstwa socjalistycznego-muzułmańskiego. W XX wieku w wyniku działań socjalistów zginęło około 120 milinów ludzi na całym świecie. XXI też już coraz więcej ginie ludzi od zbrodniczej ręki muzułmanina, żądającego jak socjaliści - muzułmanie-proletariusze wszystkich krajów łączcie się.
 • Gość
  18.09.2016 19:43
  Nie możemy jeszcze wyciągać pochopnych wniosków co do religii nożownika, wcześniej podawano że wykrzykiwał :"religijne hasła" więc poczekajmy na jakieś nagranie które pokaże czy było to: "Budda niesie oświecenie", "Błogosławię was umiłowani w Chrystusie", "Karma wraca, czcijcie Wisznu" czy "Allahu Akbar".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.