Imamowie apelują: powieście ją!

Pakistańscy imamowie domagają się stracenia Asii Bibi, chrześcijanki skazanej w 2010 r. na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi.

Ich zdaniem odwlekanie egzekucji podważa zaufanie Pakistańczyków do oficjalnego wymiaru sprawiedliwości. Gdyby Asia Bibi została powieszona, w Pakistanie nie dochodziłoby do samosądów za bluźnierstwo przeciw Koranowi i Mahometowi. Jak podaje agencja Asia News, o wykonanie wyroku na Asii Bibi zaapelowało w tych dniach kilku znanych muzułmańskich kaznodziejów, w tym mufti Muhammad Haneef Qureshi.

Nawiązują oni do linczu na uniwersytecie Wali Khan. W ubiegłym tygodniu tamtejsi studenci dokonali samosądu na swym uniwersyteckim koledze. Zamieścił on bowiem na facebooku treści, które oni uznali za bluźniercze. „Gdyby sądy uznawały grzeszników za bluźnierców i gdyby nie ociągano się z wymierzeniem kary, studenci nie reagowaliby w ten sposób” – zapewnił mufti Muhammad Haneef Qureshi, odnosząc się wprost do sprawy Asii Bibi.

«« | « | 1 | » | »»
 • justus
  18.04.2017 21:48
  Powieście ją i będziemy mogli wrócić do dialogu międzyreligijnego. Książa katoliccy będą znowu opowiadać bajki o islamie, religii pokoju.
 • Plum
  19.04.2017 12:02
  Zalosna ta opinia muftiego Muhammada Haneefa Qureshiego. I ukazuje jak niekompatybilny jest islam do europejskiego myslenia. I kogos dziwi, ze Polska nie chce islamskich imigrantow? Mnie nie.
 • Sylwia
  19.04.2017 13:11
  Co za diabelska argumentacja panów imamów. Nasze chrześcijańskie apele o uwolnienie Asii Bibi odbijają się od ściany. Pozostaje nie ustawać w modlitwie za tę mężną kobietę...
 • wołający na puszczy
  20.04.2017 06:27
  Niech jej tylko spadnie" włos z głowy" , to ten kraj zostanie utopiony i zrównany z ziemią przez trzęsienia ziemi.Dostanie się też tamtejszym chrześcijanom, bo tak niestety działa Gniew Boży. To nie coś takiego na podobieństwo złości człowieka lecz ogromna" instytucja" do wymierzania kar , dysponująca do tego wszystkimi siłami i środkami .Włącznie z żywiołami ziemi . W Piśmie Świętym gniew Boży jest ukryty pod metaforą" rózga żelazna", a podporządkowany jest Bożej Opatrzności- " kij " z psalmu 23-go.Pakistan miał już pokaz i ostrzeżenie, tylko ten ślepy i opętany lud tego nie widzi i nie rozumie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.