Jezus i Mahomet

W jaki sposób ukształtował się islam? Jak wpływa on wyznawców tej religii?

M.in. tego dowiedzieć możemy się z książki „Jezus i Mahomet. Głębokie różnice i zaskakujące podobieństwa” autorstwa Marka. A. Gabriela. Recenzję wydanej przez Agape publikacji znajdziemy w nowym, majowym numerze miesięcznika „Nowe Życie”.

„Stwarza możliwość poznania, czym jest islam i z czego się wywodzi, ale także daje szansę obiektywnego spojrzenia na tę religię” – pisze o książce Michał Żółkiewski na łamach dolnośląskiego pisma.

Recenzent zwraca uwagę na bardzo ciekawą formę „Jezusa i Mahometa”. Gabriel zestawia bowiem ze sobą poszczególne sury Koranu oraz cytaty z Biblii. „W trakcie lektury można odnieść wrażenie, iż chrześcijaństwo i islam stoją jakby na dwóch przeciwnych stronach barykady. A jednak jest wiele aspektów, które łączą obie analizowane religie”.

Nie mniej fascynująca od treści książki jest biografia jej autora. Mark A. Gabriel urodził się w bardzo religijnej muzułmańskiej rodzinie. Po ukończeniu studiów wykładał na słynnym, kairskim uniwersytecie Al-Azhar (to najbardziej prestiżowa uczelnia w świecie muzułmańskim). A jednak z czasem pojawiły się w nim wątpliwości względem religii islamskiej. Za to zwątpienie był więziony i torturowany.

Rodzi się w nim jednak „wiara w Jezusa Chrystusa, a to prowadzi go do wielkiej przemiany życia” – pisze Żółkiewski.

Więcej na ten temat w 5 numerze „Nowego Życia”, a także w książce „Jezus i Mahomet. Głębokie różnice i zaskakujące podobieństwa”.  

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.