Pakistan: Atak na chrześcijan

Pakistańscy muzułmanie zaatakowali cztery domy chrześcijańskie, torturowali ich mieszkańców oraz zniszczyli kościół - donosi Nasz Dziennik. Informację o wydarzeniach z 14 stycznia AsianNews podała dopiero 19 bm.

Atak rozpoczął się od napadu na dom katolika Williama Masiha. Napastnicy torturowali mieszkańców, w tym kobiety i dzieci, a następnie dom okradziono z pieniędzy i złotych przedmiotów.

W następnej kolejności tłum zaatakował domy trzech innych rodzin chrześcijańskich. Napastnicy wdarli się też do kościoła, który służy katolikom i protestantom. Zdemolowali wyposażenie świątyni i zniszczyli księgi liturgiczne.

Wydarzenia zostało zgłoszone na policję 18 stycznia.

Podłoże ataku stanowi spór o grunt, który kilka miesięcy temu nabył od muzułmanina katolik, którego dom zaatakowano na początku. Po jakimś czasie prawo do tej ziemi zaczął rościć sobie inny muzułmanin.

Agresję muzułmanów w stosunku do chrześcijan powiększyło także niedawne małżeństwo chrześcijańskie zawarte przez chrześcijanina i muzułmankę. Muzułmanie uznali to za obraźliwe i rozpoczęli bojkot mniejszości chrześcijańskiej mieszkającej we wsi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.