Wspólna deklaracja katolików i muzułmanów.
Stolica Jordanii już po raz piąty gościła członków Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, którzy spotkali się m.in. z księciem El Hassanem bin Talalem, przewodniczącym Rady Powierniczej Królewskiego Instytutu ds. Studiów Międzyreligijnych.
Życie jest darem Boga dla wszystkich członków rodziny ludzkiej, dlatego powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. To jeden z wspólnych postulatów, które postawiono w Ammanie [na 5. spotkaniu Królewskiego Instytutu Studiów Międzyreligijnych (RIIFS) z Papieską Radą ds. Dialogu Międzyreligijnego.]
Watykan, pod nieobecność kard. Taurana, reprezentował sekretarz Rady bp Miguel Ayuso.
Katolicka i muzułmańska delegacja rozmawiały na temat wyzwań, możliwości i perspektyw, przed jakimi stoją wierni tych religii w kontekście godności i życia ludzkiego. Obie uznały człowieka za szczyt Bożego stworzenia, obdarowanego godnością, prawami i obowiązkami. Z tego powodu każdy zasługuje na szacunek, miłości i środki niezbędne do godziwego życia.
Zgodzono się również, że młode pokolenia powinny być wychowywane w duchu szacunku do ludzkiego życia i całego stworzenia, choćby poprzez prezentowanie w szkołach kodeksu etycznego uczącego tych postaw.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…