Indie: liderzy różnych religii wspólnie przeciw przemocy

Rosnąca i wymykająca się z pod kontroli władz przemoc na tle religijnym w Indiach spotkała się ze stanowyczm potępieniem liderów największych wspólnot religijnych. We wspólnym liście apelują o podjęcie niezbędnych kroków w celu położenia kresu przemocy.

Liderzy głównych religii w Indiach wspólnie wystąpili przeciw rosnącej nienawiści, która trawi ich kraj. W spotkaniu zorganizowanym w mieście Goa przez konferencję tamtejszego episkopatu wzięli udział chrześcijanie różnych wyznań, hinduiści, buddyści i muzułmanie.

W podpisanym przez wszystkich dokumencie apelują oni do indyjskich władz o zagwarantowanie każdemu obywatelowi podstawowych praw. Liderzy religijni wyrażają głębokie zaniepokojenie napięciami i przemocą, przypominając także niedawny atak na trzy kościoły chrześcijańskie w stanie Orisa. Nikt – czytamy w tekście – nie może być napiętnowany jako antypaństwowiec czy niepatriota z powodu wyznawanej religii bądź regionu pochodzenia. Przywódcy duchowi wzywają także władze do podjęcia zdecydowanych i niezwłocznych działań przeciw winnym przemocy.

Po zakończeniu spotkania ma zostać przeprowadzona kampania społeczna na ogólnokrajową skalę, by „wytworzyć pozytywną energię dla przezwyciężenia nienawiści” – wyjaśnił bp Theodore Mascarenhas.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.