Meczet na osiedlu? Może być

48 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak" na pytanie w sondażu "Gazety Wyborczej", czy zgodziłbyś się na budowę meczetu z minaretem w twojej okolicy? "Nie" odpowiedziało 42 proc.

Tolerancja dla meczetów rośnie wraz z wykształceniem - na budowę godzi się 62 proc. badanych po studiach. "Gazeta" sprawdziła też, czy Polacy zgodziliby się na ślub ich dziecka z muzułmaninem czy muzułmanką (raczej nie) i czy przeszkadzałaby im w szkole muzułmanka w burce (zdecydowanie nie przeszkadzałaby).

Stosunek Polaków do muzułmanów oparty jest głównie na stereotypach. 89 proc. badanych - pokazuje sondaż - nie zna żadnego muzułmanina. W Polsce mieszka między 15 a 30 tys. wyznawców Allaha.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.