Złe miejsce na meczet

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prof. Marian Marek Drozdowski, historyk i varsavianista, nie kryje zaskoczenia lokalizacją na stołecznej Ochocie Ośrodka Kultury Muzułmańskiej, obok Szańca Ordona.

"Jako historyk uważam, że miejsce powinno szanować naszą tradycję. Przecież Reduta Ordona została pięknie utrwalona w wierszu Adama Mickiewicza, chociaż, jak wiadomo, Julian Konstanty Ordon tam nie zginął. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to historia naszego Powstania Listopadowego i pewien dokument tożsamości miasta. Nie jest to dobre miejsce na lokalizację meczetu" - mówi profesor.

Jak zauważa rozmówca gazety, islam staje się wyznaniem uprzywilejowanym, ponieważ za warszawską inwestycją stoją środki finansowe z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czyli pochodzące od ludzi, którzy prowadzą biznes z dostaw ropy naftowej na świecie.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław Miłosz
  29.03.2010 09:04

  "Środki finansowe (...) pochodzące od ludzi, którzy prowadzą biznes z dostaw ropy naftowej na świecie"

   

  Ludowe porzekadło podpowiada, że wszystko można kupić, jest tylko kwestia ceny. Inne porzekdło podpowiada, że kasa smaruje najbardzej zardzewiałe tryby.

  Tu nnwestorzy twierdzą, że mają wszystkie urzędnicze zgody. Takiej zgody przez lata nie uzyskał pomnik upamiętniający KL Warschau. Z powodu ślimaczenia się pozyskania takich zgód wiele inwestycji już zdechło.

  Co zatem o tej wyjątkowej sprawności PO & SLD władz Warszawy myśleć?

 • takisobiewariatt
  09.04.2010 01:32
  proponuje puszcze Bialowieska, to dobra lokalizacja...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja