Kolejne aresztowania chrześcijan w Indiach

Ich sytuacja systematycznie się pogarsza

Padają oni ofiarami hinduistycznych fundamentalistów. Tylko w 2017 r. odnotowano 351 przypadków przemocy. Nie jest to pełny obraz sytuacji, gdyż policja często odmawia rejestrowania ataków na tle religijnym.

W ostatnich dniach aresztowany został chrześcijański weterynarz Dalu Soren. Według ojca dziecka miał on oferować 500 rupii (prawie sześć euro) oraz obiecywać dziewczynce, że będzie miała zapewniony byt oraz edukację, jeśli tylko porzuci wiarę hinduską i zostanie chrześcijanką. Podstawą do aresztowania, jest ustawa zakazująca konwersji obowiązująca w siedmiu indyjskich stanach w tym w Jharkhand.

Przewodniczący Światowej Rady Indyjskich Chrześcijan Sajan K. George, potępił aresztowanie, przypominając, że ostatnio Jharkhand jest ostoją prześladowania chrześcijan. „Te działania są dowodem, że systematyczne nękanie chrześcijan jest celowe. Służy to polaryzacji społeczeństwa” – dodał przewodniczący Rady.

Indyjskie władze potwierdziły, że przemoc na tle wyznaniowym w ciągu trzech lat wzrosła o 28 proc. Prawo do wolności religijnej łamane jest szczególnie w stanach rządzonych przez hinduistycznych nacjonalistów. Działania grup fundamentalistycznych są ignorowane, a często nawet wspierane przez rząd.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.