USA: Żydowskie wyróżnienie dla kard. Kaspera

Kard. Walter Kasper, odpowiedzialny w Watykanie za dialog ekumeniczny oraz relacje religijne z judaizmem został wyróżniony 30 kwietnia przez Amerykański Komitet Żydowski Międzyreligijną Nagrodą Izajasza. Uroczystość odbyła się na zakończenie dorocznego spotkania tej organizacji w Waszyngtonie.

Jak zaznaczono, amerykańskie środowiska żydowskie pragnęły wyrazić niemieckiemu purpuratowi uznanie za wkład w dialog katolicko-żydowski oraz w porozumienie wyznawców obydwu religii. Międzynarodowy Dyrektor do spraw Międzyreligijnych Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, rabin David Rosen uzasadniając przyznanie tej narody kard. Kasperowi podkreślił znaczenie jego deklaracji dotyczących relacji katolicko-żydowskich, przeciwstawianie się próbom prozelityzmu względem Żydów, oraz zwalczanie antysemityzmu i antyjudaizmu.

Natomiast kard. Kasper wyraził swoją wdzięczność za przyznanie wyróżnienie jako Niemiec, teolog katolicki i przewodniczący Papieskiej Komisji ds. relacji Religijnych z Judaizmem. „Jestem głęboko wdzięczny, że mogłem wnieść wkład do poprawy relacji między naszymi dwoma wspólnotami i procesu leczenia głębokich ran, odziedziczonych z przeszłości” – powiedział kard. Walter Kasper.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama