Odpowiedź biskupów na raport o wolności religijnej w Australii

Metropolita Melbourne z radością powitał opublikowany przez rząd australijski raport dotyczący wolności religijnej. Abp Peter Comensoli mówi, że będzie to centralny punkt trwającej debaty na temat swobód religijnych w tym kraju.

Rzecznik australijskiego episkopatu komentując długo wyczekiwany raport zespołu ekspertów stwierdził, że pozwoli on społeczeństwu być bardziej doinformowanym w kwestii znaczenia i umiejscowienia wolności religijnej w prawie państwowym. „Skłaniamy się do tego, aby prawo rozpoznawało wolność religijną w sposób pozytywny, jako podstawowe i chronione międzynarodowo prawo człowieka” – powiedział abp Comensoli.

Wsparcie dla inicjatywy odpowiedniego umiejscowienia tej wolności w prawie wyraziły główne partie polityczne. Metropolita Melbourne wyraża nadzieję, że nie skończy się na słowach, ale na konkretnym wkładzie polityków w to wyzwanie. Hierarcha zapewnia również, że odpowiedzi rządu będą systematycznie badane przez Kościół w Australii, aby zapewnić adekwatną ochronę prawną. „Na dokładne rozważenie raportu i rekomendacji rządu w ich właściwym kontekście będziemy potrzebowali jednak trochę czasu” – mówi abp Peter Comensoli.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.