Dyskryminacja po hiszpańsku

Władze miejskie położonej w Katalonii Leridy przyjęły na piątkowym posiedzeniu zakaz noszenia przez kobiety burek i nikabów w tamtejszych budynkach użyteczności publicznej.

Lerida jest pierwszym miastem w Hiszpanii, które wprowadziło taki zakaz. Regulacje dotyczące burek i nikabów wywołują ostatnio falę dyskusji w wielu krajach Europy, zwłaszcza we Francji, gdzie rząd przyjął 19 maja projekt ustawy zakazującej noszenia zasłon muzułmańskich w miejscach publicznych.

Władze Leridy przegłosowały projekt zakazu bez problemu - 23 radnych było za jego przyjęciem, jeden przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Rzeczniczka prasowa miejskiego ratusza Inma Martos przyznała, że chodzi raczej o gest symboliczny, ponieważ tylko 3 proc. prawie 136-tysięcznej Leridy stanowią wyznawcy islamu. Ponadto tylko niewielka grupa muzułmanek zamieszkujących miasto rzeczywiście nosi zakrywające ciało burki i zakrywające twarz nikaby.

Agencji AP Martos powiedziała, że w przekonaniu władz Leridy takie stroje są poniżające dla kobiet.

Niebieska burka, jak też podobny do niej i dużo częściej spotykany w Europie ciemny nikab, są religijnymi ubiorami rozpowszechnionymi zwłaszcza wśród radykalnych muzułmanów, przede wszystkim salafitów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Arek71
    04.06.2010 11:21
    Uważam,że im wcześniej europejczycy zaczną usuwać islam z naszego życia tym lepiej.Ostatnio zaczełem głębiej przyglądać się tej religii i jestem pewien wrogiego nastawienia ich wyznawców do wszystkich innowierców.Jednak jest ich jeszcze za mało w europie by rozpocząć z nami dżihad ale wzrastają bardzo szybko szczegulnie w postchsześcijańskich społeczeństwach(przyrost na kobietę przekracza 8 dzieci). Za kilkadziesiąd lat gdy muzułmanów już bedzie wiekrzosc w europie ruszą na wszystkich innowierców i niewierzących .Wtedy dopełni się przepowiednia fatimska(Fatima-córka Machometa po arabsku odłączona od piersi.U Boga nie ma przypadków!)Zaatakują Watykan mordując biskupów i papieża a na stolicy Piotrowej wtedy zasiądzie ich mesjasz(antychryst,ochyda spustoszenia)zaczną sie wtedty wielkie prześladowania.SZKODA ŻE NIKT MI NIEWIERZY ,a wystarczy pomyśleć trochę do JP2 też strzelał muzułmanin ,ale to tylko przedsmak. Przedsmakiem też są słowa tego niedoszłego mordercy Ali Agcy zaraz po wyjściu z więzienia ,,jestem mesiaszem’’
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.