Dobroczynność czy prozelityzm?

Władze Afganistanu zawiesiły działalność dwóch chrześcijańskich organizacji charytatywnych. Oskarżono je o prozelityzm, za który w tym muzułmańskim kraju grozi kara śmierci

Church World Service i Norwegian Church Aid odpierają zarzuty jako fałszywe i podkreślają, że ich zaangażowanie ma od kilkudziesięciu lat jedynie charakter humanitarny. O rzekomych przymusowych nawróceniach wyznawców islamu na chrześcijaństwo doniosła jedna z afgańskich prywatnych telewizji. Po emisji programu władze zdecydowały się na zbadanie sprawy. Do wyjaśnienia zarzutów względem organizacji charytatywnym zakazano im aktywności. Od prawie dekady kraj dotknięty jest wojną domową. Ludność cywilna w rejonach konfliktów zbrojnych wspomagana jest przez setki organizacji międzynarodowych, które oprócz transportów żywności zapewniają też opiekę medyczną i edukację.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.